Ponad 200 uczniów ze szczecińskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w kolejnej edycji Wiosny Nowych Technologii, która odbyła się 28 maja 2015 roku w Technoparku Pomerania. Konferencję w ramach projektu „ICT (B)usiness to(2) (E)ducation czyli modernizacja oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym w powiązaniu z potrzebami lokalnego/ regionalnego rynku pracy” zorganizował Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny oraz Klaster ICT Pomorze Zachodnie. Nad wydarzeniem patronat objął Prezydenta Miasta Szczecina.

Celem spotkania było przedstawienie uczniom bogatej oferty szkół wyższych, a przede wszystkim zainteresowanie nauką nowych technologii. Podczas konferencji zaprezentowały się szczecińskie uczelnie wyższe: Wydział Informatyki i Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Akademia Morska. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką rynku branży technologicznej dzięki firmom i stowarzyszeniom – prelegentom i wystawcom: REC Global, Astor, Stettiner, Bardins, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Fundacja Netcamp, Akademia Latania, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Fundacja Zaawansowanych Technologii – organizator Konkursu E(x)plory.

Uczniowie mogli zobaczyć m.in. drony, roboty, drukarkę 3D, skaner laserowy 3D oraz programy do projektowania i wizualizacji 3D.

W wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie Szczecińskiego Collegium Informatycznego – Wojciech Połowniak i Damian Herman, którzy tłumaczyli swoim kolegom jak wpłynął na nich udział w szkoleniach organizowanych w ramach projektu B2E – szkoleniach z 4 języków programowania, opowiedzieli o swoich osiągnięciach i próbowali „zarazić” pasją do nowych technologii. Konferencję zakończyło wystąpienie Pana Aleksandra Doby, który został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Podróżnik Roku opowiadał o swojej wyprawie i motywował młodych ludzi do działania.

Dziękujemy wszystkim osobom, uczelniom, firmom i stowarzyszeniom, które zechciały wspólnie stworzyć to wydarzenie. Natomiast szkołom i opiekunom pragniemy serdecznie podziękować za udział w konferencji.

Upominki ufundowały także firmy: brightOne, Rittal, Sprint.

IMG_6869 IMG_6879 IMG_6884 IMG_6889 IMG_6908 IMG_6923 IMG_6940 IMG_6987 IMG_7006 IMG_7044 IMG_7069

FacebookTwitterGoogle PlusMore...