logob2eTechnopark Pomerania serdecznie zaprasza Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Przedstawicieli placówek oświatowych oraz Przedsiębiorców na spotkanie „Biznes + Edukacja = Wykwalifikowany pracownik”, podczas którego będziemy rozmawiali o możliwościach współpracy między edukacją i biznesem oraz roli, jaką odgrywa ona w przygotowywaniu uczniów do przyszłej pracy.  Konferencja odbędzie się 25 października 2013 o godz. 9.30 w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
 
Podczas spotkania przedsiębiorcy z branży informatycznej opowiedzą o perspektywach rozwoju rynku pracy oraz wizji modelu współpracy firm ze szkołami. Współdziałanie biznesu i edukacji  ma na celu podniesienie umiejętności uczniów, aby w konsekwencji byli oni lepiej przygotowani do pracy w szybko zmieniającej się branży technologicznej. Propozycję współpracy przedstawi między innymi Sebastian Kopaniecki reprezentujący największą firmę informatyczną w regionie TIETO POLAND. O swoich doświadczeniach opowie także Jarosław Cichoński – nauczyciel i przedsiębiorca. Gościem specjalnym będzie Waldemar Ściesiek, Dyrektor Zarządzający Departamentem Systemów Informatycznych Bank Pekao SA.
 
Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z platformą edukacyjną „Biznes dla Edukacji” (ICT B2E) przeznaczoną dla nauczycieli informatyki, która zawiera m.in. bezpłatne e-kursy do samodzielnej nauki najpopularniejszych języków programowania. Narzędzie to umożliwia nauczycielom przygotowanie się do wprowadzenia uczniów w podstawy programowania, a także zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych w pracy z uczniami zdolnymi, kołami zainteresowań czy klasami o profilu informatycznym.
Podsumowaniem rozważań będzie otwarta dyskusja o wzajemnych potrzebach edukacji i biznesu oraz wspólnej wizji modelu współpracy.
 
Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.  
Zgłoszenia należy wysyłać do 23 października 2013 na adres: jbalicka@spnt.pl.  
 
FacebookTwitterGoogle PlusMore...