W Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie
ul. Jagiellońska 20-21

13 marca 2014 r.

Gmina Miasto Szczecin, Technopark Pomerania oraz Regionalne Centrum Innowacji
i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego serdecznie zapraszają na spotkanie pt. „Wiosna nowych technologii”, które odbędzie się 13 marca 2014 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Celem wydarzenia jest przedstawienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych bogatej oferty szkół wyższych z województwa zachodniopomorskiego, a przede wszystkim zainteresowanie ich nauką nowych technologii.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane najciekawsze kierunki technologiczne, które zachodniopomorskie uczelnie oferują swoim przyszłym studentom. Przedstawiciele wydziałów przybliżą również uczniom możliwości rozwoju zawodowego w szybko zmieniającej się branży technologicznej. Uczestnicy spotkania zapoznają się także z ofertą dodatkowych zajęć dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ponadto uczestniczący nauczyciele i dyrektorzy będą mogli zapoznać się z inicjatywą „ICT Business to Education” skierowaną do nauczycieli informatyki, która zawiera m.in. bezpłatne e-kursy do samodzielnej nauki najpopularniejszych w branży informatycznej języków programowania. Narzędzie to umożliwia nauczycielom przygotowanie się do wprowadzenia uczniów w podstawy oprogramowania, jak również zdobycie wiedzy
i umiejętności przydatnych w pracy z uczniami zdolnymi, kołami zainteresowań bądź klasami i profilu informatycznym. Spotkanie poprowadzi znany aktor Michał Janicki.

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów i Nauczycieli zachodniopomorskich szkół wraz z zorganizowanymi grupami uczniów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału. Zgłoszenia  
z informacją o liczbie uczestników ze szkoły należy wysłać do 7 marca 2014 r., na adres:
jbalicka@spnt.pl, tel: 602-813-084. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Do pobrania:

http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/pdf.gif Nazwa pliku: Zaproszenie [pdf] 369.23KB
Data dodania: 03/03/2014
http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/pdf.gif Nazwa pliku: Program [pdf] 318.35KB
Data dodania: 03/03/2014
FacebookTwitterGoogle PlusMore...