Zaproszenie na

prezentacje kierunków technicznych uczelni wyższych pt.

„Wiosna nowych technologii”

Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 5 w Szczecinie, Budynek F2

28 maja 2015 r.

Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o. Technopark Pomerania oraz Klaster ICT Pomorze Zachodnie pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecina serdecznie zapraszają na wydarzenie pt. „Wiosna nowych technologii”, które odbędzie się 28 maja 2015 r. w Szczecińskim Parku Naukowo-technologicznym
Sp. z o.o. Technoparku Pomerania. Celem wydarzenia jest przedstawienie uczniom szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych bogatej oferty szkół wyższych z województwa zachodniopomorskiego, a przede wszystkim zainteresowanie nauką nowych technologii.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane najciekawsze kierunki technologiczne, które zachodniopomorskie uczelnie oferują swoim przyszłym studentom. Prelegenci przybliżą również uczniom możliwości rozwoju zawodowego w szybko zmieniającej się branży technologicznej. Organizatorzy zapewniają także: prezentację dydaktyczną robotów mobilnych z mikrokomputerem Rasperry PI, symulatora robotów mobilnych SIMBAD umożliwiającego budowę środowiska 3D, demonstrację działania drukarki 3D, prezentację i pokaz gier komputerowych, skaner laserowy 3D oraz programy do projektowania i wizualizacji 3D.

Ponadto uczestniczący nauczyciele będą mogli zapoznać się z inicjatywą „ICT Business to Education” skierowaną do nauczycieli informatyki i uczniów, która zawiera m.in. bezpłatne e-kursy do samodzielnej nauki najpopularniejszych w branży informatycznej języków oprogramowania.

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów i Nauczycieli zachodniopomorskich szkół wraz z zorganizowanymi grupami uczniów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału. Zgłoszenia
z informacją o liczbie uczestników ze szkoły należy wysłać do 20 maja 2015 r., na adres: jbalicka@spnt.pl, tel. 602 813 084. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Do pobrania program wydarzenia:

http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/pdf.gif Nazwa pliku: Program konferencji 390.57KB
Data dodania: 13/05/2015

 

IMG_2690 IMG_6381 IMG_6393 IMG_6408

FacebookTwitterGoogle PlusMore...