Technopark Pomerania realizujący projekt ICT (B)usiness to (2) (E)ducation czyli modernizacja oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym w powiązaniu z potrzebami lokalnego/regionalnego rynku pracy serdecznie zaprasza nauczycieli informatyki na bezpłatne szkolenia z czterech języków programowania.

Do projektu może się zgłosić każdy nauczycieli przedmiotów zawodowych na kierunku „technik informatyk” lub pokrewnym ze szkoły ponadgimnazjalnej kształcącej w zawodzie technik informatyk z województwa zachodniopomorskiego.

W ramach projektu oferujemy:

  • Szkolenia stacjonarne

Szkolenia stacjonarne z języków programowania są adresowane do nauczycieli informatyki szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik informatyk i pokrewnych. Będą one realizowane w formie 4 modułów z następujących języków: Java, JavaScript, SQL i PHP, w czterech grupach 10-cio osobowych. Szkolenia planujemy zorganizować zarówno w Szczecinie, jak również w Koszalinie.

Szkolenia dla nauczycieli są bezpłatne i będą odbywać się w weekendy w okresie luty-maj 2015 r. Proces rekrutacji trwa od 5 grudnia 2014 roku do 12 stycznia 2015 roku. Nauczycieli zainteresowanych udziałem w szkoleniach prosimy o kontakt:

Jolanta Balicka – koordynator projektu
tel.: 91 85 22 927
e-mail: jbalicka@spnt.pl

Anna Grużewska
tel.: 91 85 22 959
e-mail: agruzewska@spnt.pl

  • Szkolenia e-learningowe

Na stronie internetowej projektu www.b2e.spnt.pl do pobrania są materiały do samodzielnej nauki języków programowania. Szkolenia zawierają bogaty materiał teoretyczny i zadania praktyczne do samodzielnej nauki programowania w językach Java, JavaScript, SQL i PHP.

  • Przewodnik metodyczny

Zachęcamy również do pobrania przewodnika do nauczania języków programowania – niezawodnego narzędzia do wykorzystania w praktyce nauczania. Znajdziecie tu Państwo m.in. przykładowe scenariusze lekcji oraz materiały dydaktyczne przydatne w nauczaniu programowania zarówno w klasach technikum informatycznego i klasach informatycznych innych szkół, jak i w pracy z uczniami zdolnymi oraz członkami kół zainteresowań.

Korzyści z udziału w projekcie:

  • Bezpłatne szkolenia z języków programowania: JAVA, JAVASCRIPT, PHP , SQL.
  • Nawiązanie współpracy ze szkołami wyższymi kształcącymi na kierunkach informatycznych
    w województwie zachodniopomorskim, które zainteresowane są podniesieniem wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  • Oferty pracy w prestiżowych, szanowanych w branży IT firmach dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie.

Większe zainteresowanie ze strony przedsiębiorców przyjmowaniem uczniów na praktyki – stała współpraca Technoparku Pomerania i Klastra ICT Pomorze Zachodnie z dużą grupą firm z branży informatycznej.

Do pobrania:

http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/doc.gif Nazwa pliku: Deklaracja uczestnictwa 1.29MB
Data dodania: 04/12/2014
http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/doc.gif Nazwa pliku: Oświadczenie uczestnika o przetwarzaniu danych osobowych B
Data dodania: 04/12/2014
http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/doc.gif Nazwa pliku: Dane osobowe uczestnika 1.24MB
Data dodania: 04/12/2014
http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/doc.gif Nazwa pliku: Zobowiązanie B
Data dodania: 04/12/2014
http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/pdf.gif Nazwa pliku: Regulamin rekrutacji 397.63KB
Data dodania: 04/12/2014
http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/pdf.gif Nazwa pliku: Harmonogram szkoleń dla nauczycieli informatyki B
Data dodania: 15/01/2015

Podziel się

FacebookTwitterGoogle PlusMore...