W miniony weekend (11.10-12.10.2014 r.) jako współorganizatorzy braliśmy udział

w szczecińskiej edycji Rails Girls. W tym roku impreza zapoczątkowała w naszym
mieście, a nawet kraju Europejski Tydzień Kodowania – #codeweek. Rails Girls jest imprezą, która w swojej idei promuje świat IT wśród kobiet. Kobiety jako programiści, testerzy, analitycy biznesowi w branży IT są równie pożądanymi pracownikami jak mężczyźni.

Spotkanie miało na celu przekazanie jak największej wiedzy dotyczącej zasad programowania w języku Ruby, ale również dało możliwość zapoznania się z propozycjami jakie niesie świat IT dla kobiet. Warsztaty przebiegały pod profesjonalnym okiem mentorów, którzy na co dzień mają do czynienia z językiem Ruby, bądź też inną dziedziną IT. Przez dwa dni dziewczyny tworzyły w grupach projekty właśnie w języku Ruby. Wszystkie uczestniczki ambitnie podeszły do zadania, świetnie radziły sobie z programowaniem, zaś praca w grupie nie stanowiła dla nich problemu. Trudności rozwiązywały zespołowo, a przy tym świetnie się dogadywały ze swoimi coachami, tworząc zarys aplikacji internetowej (niektóre zespoły nawet ukończyły wstępną wersję aplikacji). Uczestniczki miały czas na naukę oraz na poznanie świata IT m.in. dzięki gościom: Agnieszce Kamińskiej z firmy REC Global, Agacie Gałaj – lokalnej koordynatorce Geek Girls Carrots, Karolinie Zmitrowicz z Magazynu Quale, Michałowi Smereczyńskiemu z fundacji Aegis, którzy przybyli na RG, aby przedstawić propozycje, jakie niesie świat IT.

Ten weekend wpisze się w historię lokalnej branży IT, jak i społeczności Technoparku Pomerania, który był jednym z głównych partnerów tego wydarzenia. Jako zespół do spraw realizacji projektu ICT B2E jesteśmy pod wielkim wrażeniem ogromnego zainteresowania
ze strony tak młodych, a zarazem świetnie zorganizowanych, dążących do sukcesu dziewcząt i mamy nadzieję, iż kolejne edycje będą równie udane. Poziom jaki postawiły dziewczyny jest bardzo wysoki. Czekamy na kolejne odsłony Rails Girls!

Dziękujemy.

 

 

RG 120 RG 015RG 020RG 013   RB

 

FacebookTwitterGoogle PlusMore...