Szczecin, 14 września 2015 r.
Zaproszenie
„Kobiety w
świecie IT”
Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 4 w Szczecinie, Budynek F2
29 września 2015 r.

Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o. Technopark Pomerania serdecznie zaprasza na wydarzenie pt. „Kobiety w świecie IT”, które odbędzie się 29 września 2015 r. w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym Sp. z o.o. Technoparku Pomerania. Celem wydarzenia jest zainteresowanie uczennic szkół gimnazjalnych branżą IT oraz poznanie możliwości  wykorzystania umiejętności informatycznych – nie tylko w świecie IT.

W evencie weźmie udział 6 przedstawicielek różnych obszarów działalności a przede wszystkim atrakcyjnej branży IT uważanej stereotypowo za „męską”. Są to panie, które znakomicie radzą sobie na rynku pracy i budują swoje kariery, opowiedzą także o swojej drodze zawodowej – pracy, która jest ich pasją. Panie graficzki opowiedzą o tym, jak wygląda praca z perspektywy kobiety-grafika branży gier, czy np. gamer girls to legenda i czy kobiety tworzą wyłącznie ‚damskie’ tytuły. Informatyczki z Home.pl i Tieto Polska przedstawią wskazówki i propozycje pracy oraz ścieżki kariery kobiet sukcesu. Blogerka zaprezentuje swój pomysł na biznes w internecie. Konferencję zakończy multimedialna prezentacja wybitnej artystki szczecińskiej Natalii Szostak, laureatki Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina. Konferencję poprowadzi znany i popularny aktor Michał Janicki.

Ponadto uczestniczki i nauczycielki będą mogły zapoznać się z inicjatywą ICT (B)usiness to(2) (E)ducation czyli modernizacja oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym w powiązaniu z potrzebami lokalnego/ regionalnego rynku pracy” skierowaną do nauczycieli informatyki i uczniów, która zawiera materiały do nauki najpopularniejszych w branży informatycznej języków oprogramowania.

Serdecznie zapraszamy nauczycielki zachodniopomorskich szkół gimnazjalnych wraz z zorganizowanymi grupami uczennic. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału. Zgłoszenia z informacją o liczbie uczestniczek ze szkoły należy wysłać do 22 września 2015 r., na adres: jbalicka@spnt.pl, tel. 602 813 084. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Do pobrania:

http://b2e.spnt.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/pdf.gif Nazwa pliku: Agenda wydarzenia B
Data dodania: 25/09/2015

 

Prelegentki:

SONY DSC

Daria Wadas-Modrzejwska

Graficzka, ilustratorka, od 5 lat zajmuje się tworzeniem grafik na potrzeby gier.

W prezentacji opowie o tym jak wygląda z perspektywy kobiety-grafika praca w branży gier, czy gamer girls to legenda i czy kobiety tworzą wyłącznie ‚babskie’ tytuły.

 

szostak_nataliaNatalia Szostak

Urodzona w 1980 r. w Szczecinie. Artystka sztuk wizualnych. W swojej praktyce łączy techniki tradycyjne z nowymi mediami. Wchodzi w kolaboracje, zajmuje ją działalność społeczno-artystyczna. Absolwentka malarstwa na San Francisco State University w Kaliforni oraz grafiki na Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Szczecina w 2014 r. oraz nagrody dla wyróżniających się młodych artystów w międzynarodowym konkursie organizowanym przez X-Power Gallery w Los Angeles w 2009 r. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Autorka niezależnego projektu Platerøwka, którego głównym założeniem jest popularyzacja sztuki poza tradycyjnymi strukturami galeryjno-muzealnymi. Aktualnie wykładowczyni na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace prezentowane były w Polsce, Czechach, Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu i na Litwie. Mieszka i pracuje w Szczecinie.

www.nataliaszostak.com

 

Nina PankiewiczNina Pankiewicz

Absolwentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Posiada doświadczenia w wielu dziedzinach, jej pasją jednak jest praca z ludźmi. Obecnie jest trenerem i specjalistą ds. HR w jednej z firm IT w Szczecinie i zajmuje się szkoleniami, wdrożeniami i nadzorowaniem jakości oraz wiedzy merytorycznej pracowników.

 

agata_krych

Agata Krych

Grafik oraz projektant z wieloletnim obyciem w branży. Specjalizuje się w tworzeniu identyfikacji wizualnej marki, ilustracji oraz wytwarzaniu grafiki, także na potrzeby internetu oraz druku. Szeroka wiedza oraz rozwinięte umiejętności interpersonalne pozwalają jej na przybliżenie procesu kreatywnego nawet osobie nieobeznanej z tajnikami pracy projektanta. W jej bogatym portfolio znaleźć można wiele udanych realizacji, w skład których wchodzą prace zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych.

M. BednarskaMonika Bednarska

Monika Bednarska, Absolwentka Elektroniki i Telekomunikacji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Posiada 8 letnie doświadczenie w branży IT. Aktualnie jest kierownikiem działu ICT na Polskę w firmie Tieto, która jest największym skandynawskim dostawcą rozwiązań IT. Firma obsługuje klientów zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego, a dzięki własnym centrom usług i centrom rozwoju produktów Tieto jest w stanie świadczyć swoje usługi na poziomie globalnym i na wszystkich etapach ich rozwoju. Interesuje się fotografią oraz sportami motorowymi.

zdjęcie A. BiałyAnna Biały

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, pracowała m.in. dla Telekomunikacji Polskiej (stanowiska kierownicze w dziale marketingu i działach sprzedaży), Vobis (Dyrektor ds. Sprzedaży Biznesowej), Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego (Członek Rady Nadzorczej). Obecnie współwłaściciel i członek zarządu w firmie IT Serwis, integratora informatycznego. Prywatnie, mama dwóch chłopców i fanka piłki ręcznej.

 

K. WoźniakKarolina Woźniak – Kręci się – produkcja filmów na potrzeby Internetu.

Od 3 lat w firmie wSzczecinie.tv współtworzy wizerunek filmowy Galerii Kaskada, a także odpowiada za filmy dla Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego. Jest autorką cyklik: Gubiąc się, Szczecin w budowie. Jednocześnie jest od 6 lat dziennikarzem portalu internetowego, kulturalnego wSzczecinie.pl. Pomysłodawca najpierw nieformalnej grupy Made In Szczecin, później inicjator powstania stowarzyszenia Made In Szczecin zajmującego się promocją muzyki szczecińskiej. stowarzyszeniu odpowiada za przygotowanie klipów koncertowych z występów live młodych twórców.

 

FacebookTwitterGoogle PlusMore...