Dnia 10 grudnia 2014 roku Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny realizujący projekt „ICT (B)usiness to(2) (E)ducation czyli modernizacja oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym w powiązaniu z potrzebami lokalnego/regionalnego rynku pracy” oraz Klaster ICT Pomorze Zachodnie wspólnie zorganizowali wydarzenie IT powWOW pt.  „EDUTAINMENT: zabawki czy przyszłość edukacji”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele edukacji: szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jak również przedstawiciele szkół wyższych. Ponadto uczestnikami byli reprezentanci firm, głównie z branży IT.

W trakcie spotkania swoją prezentację przedstawił Pan Sebastian Szczepański z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp”, który omówił trendy w edukacji i przekrój narzędzi technologicznych. Pan Sebastian pokazał jak wielki potencjał mają dzieci, wystarczy je tylko zainspirować i dać im szansę na pokazanie swoich możliwości. Sam przyznał, że pracując przy projekcie z dziećmi był pozytywnie zaskoczony ich poziomem wiedzy i szybkością przyswajania nowych technologii oraz wyszukiwania rozwiązań.

Kolejną prezentację zaprezentował Pan Sebastian Barabanow z Fabryki Gier: Nie taki diabeł straszny, czyli kiedy tablet w ręku dziecka to dobra rzecz. Pan Sebastian pokazał różnorodne, dostępne na rynku gry multimedialne, przytaczając ich atrakcyjność na podstawie obserwacji zainteresowania tymi grami u własnych dzieci.

Ostanie wystąpienie należało do Pana Daniela Czapiewskiego ze Stettiner Games&More: Wyspa i Giercownia Leona. Nauka poprzez zabawę, z korzyścią dla wszystkich! Pan Daniel omówił zalety i wady używania gier, zabaw, które z jednej strony mogą być formą nauki, ale z drugiej trzeba pamiętać o odpowiednim wyborze gry dostosowanej m.in. do wieku dziecka.

Przez całe wydarzenie dostępna była kawiarenka – przygotowanych zostało 5 miejsc komputerowych z ciekawymi aplikacjami edukacyjnymi do samodzielnego wypróbowania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie, a Klastrowi IT za owocną współpracę przy kolejnym wydarzeniu!

IMG_4713 IMG_4735

FacebookTwitterGoogle PlusMore...