Technopark Pomerania zaprasza Państwa do udziału w konferencji pt.: „Informatyka jest kobietą!”, która odbędzie się 23 stycznia br. o godz. 10.00 w hotelu Radisson Blu. Celem spotkania jest poszerzenie grona nauczycieli, wykładowców i pracodawców, wspierających kobiety w aktywności zawodowej w branży informatycznej 

W 2011 roku poziom zatrudnienia kobiet w Polsce wyniósł 53,1% w porównaniu do 72% zatrudnienia wśród mężczyzn. Według szacunków analityków na rynku pracy będzie niedobór 700 tys. specjalistów IT. Średni poziom zatrudnienia kobiet na stanowiskach specjalistów IT wynosi 10%. Dla porównania w sektorze edukacji jest to 77,5% a w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej ponad 80%. Blisko połowa uczennic szkół średnich rezygnuje z edukacji wyższej w zakresie informatyki ze względu na stereotyp, że jest to dziedzina typowo męska.

Prelegenci konferencji „Informatyka jest kobietą!”  przedstawią obecną sytuację kobiet w dziedzinie IT, omówią możliwości ich rozwoju zawodowego oraz wspólnie z uczestnikami spotkania przedyskutują sposoby wykorzystania potencjału kobiet w branży. Biogramy prelegentek oraz program spotkania przesyłamy w załączeniu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 14 stycznia br. pod adresem e-mail: b2e@spnt.pl.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „ICT Business to Education”, którego realizacja ma przyczynić się do lepszego dostosowania oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym do potrzeb rynku pracy.

PROGRAM

Kontakt:

Jolanta Balicka

e-mail: jbalicka@spnt.pl

tel. 91 85 22 927

FacebookTwitterGoogle PlusMore...