zorganizowana przez Technopark Pomerania ze Szczecina oraz Politechnikę Koszalińską.

Celem spotkania było zaprezentowanie najciekawszych kierunków informatycznych oraz zajęć dodatkowych, które zachodniopomorskie uczelnie wyższe uczniom szkół gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

Konferencję otworzył Pan prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal Rektor Politechniki Koszalińskiej. Powitał zgromadzonych gości oraz licznie przybyłych uczniów. Pani Jolanta Balicka Menedżer Technoparku Pomerania przedstawiła  ideę projektu „ICT (B)usiness to(2) (E)ducation czyli modernizacja oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym w powiązaniu z potrzebami lokalnego/regionalnego rynku pracy”.

Dr inż. Tomasz Wierciński z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zapewniał, iż studiowanie na Wydziale Informatyki to przede wszystkim pasja, która daje gwarancje pracy w zawodzie. Kolejnym prelegentem był dr inż. Krzysztof Jaroszewski, który wraz ze swoim pomocnikiem, robotem, zaprezentował Wydział Elektryczny ZUT. Słuchacze oprócz informacji na temat kierunków uczelni, dowiedzieli się o kołach zainteresowań oraz o warunkach zakwaterowania

Podczas przerwy przyszli absolwenci mogli porozmawiać z przedstawicielami Wydziałów Politechniki Koszalińskiej, którzy reprezentowali poszczególne kierunki i chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

Po przerwie Akademię Morską ze Szczecina reprezentowali studenci, Pani Sylwia Rutkiewicz i Pan Piotr Górajek. Przedstawili korzyści płynące ze studiowania informatyki, możliwości wsparcia ze strony uczelni oraz nowoczesną formę uczestniczenia w wykładach bez konieczności wychodzenia z domu. Zaprosili uczniów do konkursu, za poprawne odpowiedzi były przyznawane nagrody.

Dr inż. Wiesław Madej nakłaniał przyszłych żaków do studiowania na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej. Przedstawił również pozostałe kierunki i potwierdził, że każdy znajdzie odpowiednią ścieżkę rozwoju, zgodną z zainteresowaniami i oczekiwaniami.

Ostatniej prezentacji dokonał dr Jerzy Marcinkiewicz z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Prowadzącym konferencję był znany koszaliński aktor Wojciech Kowalski, który na zakończenie poprowadził loterię fantową dla uczniów.

_DSC3995_ _DSC4025_ _DSC4028 _DSC4032_ _DSC4034_ _DSC4040_ _DSC4042_ 100_6311 100_6312 100_6317 100_6324 100_6327

FacebookTwitterGoogle PlusMore...